Mobilní aplikce SIMPatické kavárny

mobilni aplikace SIMPaticke kavarny

Mobilní aplikace nese název SIMPatické kavárny (zkratka slov Smysl, Integrace, Motivace, Podpora), podle zřizovatele mobilní aplikace. Každá kavárna má jiné zaměření, jiného majitele a tak si nechává svoje jméno, pod kterým je v mobilní aplikaci dohledatelná. Pomocí aplikace je možné zjišťovat informace o kavárnách, připravovaných akcích a také je možné se nechat ke kavárně navigovat.

Smyslem mobilní aplikace propaguje a podporuje tréninkové kavárny v celé České republice. Tréninková kavárna je ta, kde jsou zaměstnáni nebo v roli učňů lidé znevýhodnění z titulu zdravotního postižení (např. duševního, fyzického, mentálního) nebo sociálního (např. maminky, které pečují o děti handicapem). Pracují zde jako pekaři, číšníci. V rámci svých možností mají vliv na chod celých kaváren, v případně potřeby s podporou a vedením pracovních asistentů. Je to pro ně veliká šance, jak se něco naučit a později uspět na pracovním trhu bez ohledu na to, jaké znevýhodnění mají.

Technická specifikace  zde

Tisková zpráva zde

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>