Vybrané další akce

Připravované akce

 • Cestovatelské večery: Proběhne cyklus cestovatelských večerů, jehož výtěžek půjde na provoz.
 • Aukce výtvarných děl: Známí umělci pomáhají

Realizované akce

 • Výstava fotografíí 2014
 • Prodejní výstava šátků 2014
 • Fotografie z cest, březen 2013

Výstava Pavlíka Michalíka proběhla v MČ Praha 15.Pavlík je kavárníkem a zároveň je i jedním z aktérů výstavy Blízké vzdálenosti a fotil se s Lukášem Polertem.

 •  Den s Pandičkami, říjen 2012

Ve spolupráci se sdružením Osa Panda-Praha www.pandicky.cz  mohli lidé s jakýmkoliv handicapem strávit přijemné odpoledne s pejsky.

 •  Cyklus zajímavých osvětových přednášek, celý rok 2012

Vystoupili v něm sami lidé s handiacpem, rodiče, kteří se celý život starají o své dítě, ale také příbuzní, kteří představili svůj úhel pohledu na život rodiny, kde je dítě či dospělý s positžením. Věnovali jsme se i politickým otázkám v souvislosti se zavedením S-karet a dopadů sociální reformy na osoby se znevýhodněním.

 • Literární večer, srpen 2011

Malá Strana znovu ožila literárním čtením – autorskou tvorbu Ondřeje Holubce alias Romáleho, Lenky Matějové alias Zoelle, Víta Zapletala Vitex  a našich šikovných klientů Karla Pajmy a Josefa Fojta.  

 • Expediční kamera, březen 2011

Strhující vodácké expedice v Indii a Turecku, zimní výstupy v Himalájích a Karakoramu, sólovýstupy na skalní stěny, při kterých i zkušeným horolezcům naskakuje husí kůže.
K tomu si diváci dopřáli horkou kávu, lahodnou čokoládu a domácí štrúdl nebo dobré vínko a preclíky v naší tréninkové kavárně, kde tak podpořili klienty sdružení SIMP, o. s. 

 • Sladká charita říjen 2010

Na tradičních trzích na Kulaťáku v Praze 6 se konala příjemná akce. Iva Hüttnerová, Tomáš Chalupa a Dalibor Gondík prodávali sladké koláčky, které napekli klienti Sdružení pro integraci mentálně postižených. Podpořili tak zajímavý projekt, SIMPatickou kavárnu, která sídlí ve Vlašské 10 na Malé Straně a dokáže se přestěhovat kamkoliv – třeba právě na Farmářské trhy.

 • SIMPatická literární noc, červen 2010

Literární večer se konal  SIMPatické kavárně ve Vlašské 10 na Malé Straně. Po půlhodinách předčítali známé osobnosti jako např. Ljuba Krbová nebo Mirek Táborský, úryvky z děl světové literatury, a to jak v českém jazyce tak v originále. Akci moderovala patronka kavárny a SIMPu Pavla Charvátová. Do programu se zapojil i klient SIMPu, který přednášel své vtipné krátké básničky.

Při dobré kávě, kterou připravili klienti SIMPu či skleničce bílého vína, se diváci díky Mirku Táborskému přenesli do ohnivého Španělska nebo nostalgické Francie, a to prostřednictvím nezapomenutelných historek malého Mikuláše v Mikulášových patáliích, které bravurně přednesla Ilona Svobodová: „Učím se rok a pul francouzsky a měla jsem obavy, jak to dopadne, ale literární večer měl úžasnou atmosféru, a tak jsem spokojená, že jsem se do toho pustila a přizvala i své herecké kolegy ke spolupráci. Už s chutí vymýšlíme další ročník a obohatíme je i o exotické jazyky jako je japonština, norština nebo běloruština!“ uvedla populární herečka.

 Smyslem celé akce bylo pozvat návštěvníky do kavárny, představit jim lidi s handicapem, jako šikovné kavárníky, ale i schopné autory. A zároveň také vrátit Malé Straně její Génius loci – tedy místo, kde se v malebném prostředí kavárny a pavlačového dvorku schází k příjemnému posezení umělci i hosté.

 • SIMPatická cesta, červen 2008  

Nás zavedla do Botanické zahrady hl.m. Prahy, kde pro malé návštěvníky připravila program v rámci dne dětí.Více o akci naleznete zde http://www.botanicka.cz/generate_page.php?page_id=2983

 • SIMPatický den, spojený s Konferencí o zaměstnávání a vzdělávání osob znevýhodněných na trhu práce, 2008

V kině MAT, v rámci dne byly předávány Ocenění Společensky odpovědná firma roku 2008. Součástí SIMpatického dne byla výtvarná dílna pro veřejnost a dále SIMPatický filmový festival, kde jsme promítali všechny filmečky a dokumenty související se SIMPem a jeho aktivitami.

 Kalendáře s dobrým srdcem

 • Kalendář SIMPatická plátna

Kalendář tvoří díla naši klietnů a Pavly Charvátové-patronky. Představení proběhlo v českém muzeu hudby za účasti celé řady významných osobností. více viz http://www.simp.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=58 Aukce SIMPatických pláten.

 •  Kalendář SIMPatické kavárny

Stolní kalendář ze SIMPatické kavárny. Šaty a krajky nám zapůjčila Vyšší odborná škola textilní a restauratérská, www.textilniskola.cz

Fotografka Hana Major Sládková www.hanas.cz

Vizážistka Ing. Eva Benešová, eva.benesova@seznam.cz , 721 314 696

Kadeřnice Miluška Petrušková, miluska.vlasy@seznam.cz, 739 651 936 

 • Kalendář Blízké vzdálenosti

Kalendář vzniklý z fotografií výstavy Blízké vzdálenosti. Prezentace včetně fotografií naleznete zde  Cena 189 Kč

Fotografové: Alan Pajer, Lukáš Vrtílek, Petr Franče